Pentele King matrac
A King luxus matrac bátran rászolgált a „király” megnevezésre, mind külleme, mind a tulajdonságai messze felülmúlják a legtöbb matracot a piacon. A King három zsákrugós rendszerből áll, amiből kettő mini táskarugó, ezáltal jobb alátámasztást, rugalmas érzetet, kiemelkedő alvási élményt ad az éjszakai pihenés során. A King matrac felső komfort rétegei nem hideghabokból, hanem a legjobb minőségű lószőr, teveszőr és gyapjú rétegekből állnak, ami a kényelem egy másik dimenzióját tárja elénk már az első fekvés alkalmával is. A matrac további különlegessége, hogy a matrac szélén körbe egy ülést segítő hab keret fut, mely meggátolja az ülés által okozott besüllyedést a matrac szélén. A King matrac két különböző keménységi oldallal rendelkezik a kompromisszum mentes pihenés érdekében. A matrac egyedi szövésű jacquard huzatába kézzel felvarrt, Svájcból hozott 100% merinói gyapjú bolytok gondoskodnak az egyedi luxus kinézetről.
- Magassága: 34 +-1 cm
- Terhelhetősége: 140 kg/fő
- Garancia: 10 év
- Csomagolás: Normál csomagolású
- Huzat: Fix, élvarrott, nem levehető
- Keménység: félkemény (10/7, 10/8)
A PENTELE MATRAC FILOZÓFIA
A magyar Pentele matracok tervezése során az volt a cél, hogy jó minőségű, komfortos matracok kerüljenek a magyar családok hálószobájába. A legtöbb Pentele matrac alapanyag minőségben megelőz számos külföldi, német, olasz matracgyártó termékét. A Pentele matracokra okkal lehetünk büszkék, mert egy olyan minőséget képvisel Magyarországon, ami már kezd elveszni számos egyéb márka esetében.
Mi az a zsákrugó?
Mára igen elterjedtek a zsákrugós matracok. De mi is az a zsákrugó? És miért jó a zsákrugós matrac?
A zsákrugó, vagy más néven táskarugó vagy tasakrugó a Bonnel rugóhoz hasonlóan több, mint 100 éves technológia, viszont a Bonell rugó után jelent meg. A zsákrugó előnye, hogy mindegyik rugó egy tasakban van és a rugók csak a mellette lévővel vannak összekötve. Itt nem az acélrugókat kötötték össze, hanem a rugókat tartalmazó zsákokat varrták össze. Ennek a megoldásnak az előnye a pontelasztikusság, a rugók egymástól független mozgása. Ez azt eredményezi, hogy a test sokkal jobb alátámasztást fog kapni, jobban leköveti a test körvonalát. A táskarugós, vagy zsákrugós matracok zónázása is jobban megoldható, így ezek a matracok gyakran 5 és 7 ergonómiai zónát is kapnak. A zsákrugós matracokban lévő rugók száma is több, mint a Bonell rugós matracokéban. Összefoglalva elmondhatjuk, hogy a zsákrugós matracok korunk legfejlettebb rugós matracai a forma lekövetés és a rugók száma miatt. A zsákrugós matracoknál jelentősen csökken a matrac áthullámzása, amit a matracok Bonell rugós változatánál megismerhettünk.
Mi az ergonómiai zóna?
Amikor ergonómiai zónákról beszélünk, a matracokon belül az azt jelent, hogy kereszt irányban a matracon 3, 5 vagy 7 felosztásban különböző keménységű vagy/és sűrűségű hab található. Ez azért fontos, mert a testünk nem egyenes, a gerinc vonalnak is van egy görbülete, egy nagyon kemény, egyenes felületre fekve kényelmetlen lehet az alvás.
Az ergonómiai zónák lényege a test tökéletes lekövetése, a váll és a csípő jobban belesüllyedjen a matracba, a gerincünk egyenes legyen. A zónázás a hab keménysége mellett profilozással is megoldható. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a matrac keresztirányában kisebb nagyobb bevágások vannak. Minél nagyobb a bevágás, annál jobban fog a testünk azon része belesüllyedni a matracba. Latex matracoknál függőleges lyukak találhatóak, ahol a lyukak nagysága a mérvadó. Csípő tájékon nagyobbak a lyukak.
A Bonell rugónál az ergonómia zónákat a rugó közé rakott kókusz merevítéssel szokták megoldani, mivel a Bonell rugót az egységes rugótest miatt nem lehet zónázni. A zsákrugós matracoknál már könnyebb a zónázás, mivel minden egyes rugót külön zsákba helyeztek el, így a rugók keménységének variálásával elérhető az 5 ergonómiai zóna és a 7 ergonómiai zóna is.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.